כל הקטגוריות
Hunan Huacheng Biotech, Inc.
בית> מִכלָלָה

מה ההבדל בין ללא סוכר ללא תוספת סוכר?

זמן: 2023-04-28 צפיות: 25

הגיוני של טענות סוכר על האריזה

נדמה שאוכל ומשקאות כמעט מדברים אלינו ממדפי החנויות. "פססט, מסתכל על המשקל שלך? בדוק אותי!" "להפחית בסוכר? אני זה שאתה רוצה!"


חבילות מזון כוללות לעתים קרובות הצהרות לגבי יתרונות בריאותיים או איכות תזונתית בנפרד מהתווית העובדות התזונתיות הנדרשות. אולי אתה תוהה איך להבין את כל זה. האם המוצרים האלה בריאים יותר? האם כדאי לאכול יותר מהם?


התשובה: זה מסובך. במיוחד כשמדובר בטענות על תכולת סוכר.


מה יש בתווית?


מינהל המזון והתרופות מסדיר טענות לבריאות ותכולת רכיבים תזונתיים על אריזות מזון ומשקאות. בשנת 2016, ה-FDA תיקן את תווית העובדות התזונתיות כדי לרשום גם "סה"כ סוכרים" וגם "סוכרים מוספים". לפני זה היה קשה לדעת כמה היו מתרחשים באופן טבעי לעומת תוספת סוכר. זה הקשה על אנשים לבצע בחירות בריאותיות על סמך מידע התווית. חברות המזון והמשקאות עדיין משנות לפורמט התווית החדש, כך שעדיין לא תראה את התווית המעודכנת על כל אריזה. רובם יתחילו להשתמש בפורמט התווית החדש בשנת 2020, אך לחלק מיצרני המזון יש עד אמצע 2021 לבצע את המעבר.


ישנן עדויות לכך שלשינוי עשויה להיות השפעה עצומה לא רק על היכולת של אנשים לעשות בחירות בריאות יותר, אלא גם על כמות הסוכר המוסף שתעשיית המזון מכניסה למזון שלנו. בכל מקרה, קריאת תווית העובדות התזונתיות ורשימת הרכיבים על מזונות ארוזים היא דרך טובה לדעת ולהגביל את כמות הסוכר המוסף שאתה ומשפחתך אוכלים.


אבל מה לגבי סוגים אחרים של טענות על תכולת סוכר, כמו "ללא תוספת סוכר" שכמעט צועקים מחזית האריזה? אלה יכולים להיות מועילים, אבל רק אם אתה מבין מה הם באמת מתכוונים. אז בואו נגדיר כמה מונחים נפוצים.


מה המשמעות של טענות על תכולת סוכר?


לפי ה-FDA, טענות תכולת רכיבים תזונתיים מתארות את רמת הרכיב התזונתי (כגון סוכר) במוצר תוך שימוש במונחים כמו "חינם" ו"נמוכים" או משווים את רמת החומר התזונתי במוצר לזו של מוצר אחר באמצעות מונחים כגון "מופחת" ו"פחות". לדוגמה:מוצרים עם טענות סוכר מכילים לרוב תחליף סוכר או ממתיק דל קלוריות. כך הם יכולים להכיל פחות סוכרים אך לשמור על המתיקות המצופה באוכל או במשקה.


אבל רק בגלל שלמוצר יש טענה של תכולת סוכר, זה לא אומר שהוא טוב בשבילך. לדוגמה, דגני בוקר ממותקים יכולים לטעון שיש לו "סוכר מופחת" (מופחת ממה?) או שהוא "מתוקק קלות" (מונח חסר משמעות, לא מוסדר). זה יכול להטעות קונים מודעים לבריאות לחשוב שזו בחירה טובה יותר.


חוקרים במחקר אחד הופתעו לגלות שחלק מהמוצרים עם טענות דלות ברכיבים תזונתיים מכילים למעשה יותר מהחומר התזונתי הזה מאשר במוצרים ללא טענות אלו. לחלופין, ייתכן שלמוצר יש פחות מרכיב תזונתי לא בריא אחד אבל יותר מדי מרכיב אחר - כלומר בסך הכל, זו לא בחירה טובה יותר. החוקרים הגיעו למסקנה כי זה יכול להיות מטעה לקבל החלטה לגבי מוצר על סמך תביעת חבילה.


איך לעשות בחירות בריאות יותר

כאשר אתה רואה טענה על תכולת סוכר על מוצר, השתמש במידע בתווית העובדות התזונתיות וברשימת הרכיבים כדי לוודא שזו בחירה בריאה יותר. הכירו את המגבלה היומית המומלצת של איגוד הלב האמריקאי לתוספת סוכרים. ופעל לפי הטיפים הכלליים הבאים:


בנה דפוס אכילה בריא הכולל, כולל שפע של פירות וירקות.

אכלו בעיקר מזונות עתירי רכיבים תזונתיים, אשר נוטים להיות נמוכים יותר בסוכרים מוספים.

בחר מוצרים עם פחות תוספת סוכרים.


אחת הדרכים הטובות ביותר להפחית את הסוכר בתזונה שלך היא להגביל משקאות ממותקים, כולל סודה, תה מתוק, משקאות קפה, משקאות ספורט ואנרגיה, ומיצי פירות מתוקים כמו תפוחים וענבים. הפוך מים לבחירת ברירת המחדל שלך.


בשורה תחתונה

אם אתה אוכל הרבה ממתקים או שותה משקאות ממותקים באופן קבוע, מציאת מוצרים חלופיים עם פחות סוכר יכולה להיות דרך טובה להתחיל לצמצם ולשפר את הבריאות שלך. עבור למוצרים לא ממותקים במידת האפשר. אתה תמיד יכול להוסיף מעט ממתיק טבעי - או פירות מתוקים באופן טבעי - כדי לקבל בדיוק את הכמות הנכונה של מתיקות ללא כל הקלוריות הנוספות ותוספת הסוכרים.


עם הזמן, אפילו לא תתגעגע אליהם, לא משנה כמה הם קוראים לך בקול רם ממדפי המכולת!

קודם: העובדות על סוכר ותחליפי סוכר

הבא: היתרונות של פרי נזיר לבריאות