כל הקטגוריות
Hunan Huacheng Biotech, Inc.
בית> מִכלָלָה

פרי נזיר: הממתיק הטוב ביותר של הטבע?

זמן: 2022-12-30 צפיות: 75

עם צריכת סוכר בשיא של כל הזמנים, מציאת חלופות בריאות ומתוקות יותר הייתה בראש סדר העדיפויות של אנשים רבים. הבעיה היא שתחליפי סוכר וממתיקים מלאכותיים נוטים להיות מלאים בכימיקלים ומרכיבים מזיקים אחרים, וחלקם אף מכילים קלוריות ומשפיעים על רמות הסוכר בדם, למרות מה שאנשים רבים מאמינים. הזן פרי נזיר.


ממתיק פירות נזיר נחגג כדרך מהפכנית להמתיק מאכלים ומשקאות ללא ההשפעות המזיקות של סוכר מסורתי ותחליפי סוכר מסוימים. 


מהם היתרונות הבריאותיים של פרי נזיר? הוא מכיל תרכובות שבמיצוי הן מתוקות פי 200-300 מסוכר קנה רגיל אך ללא קלוריות וללא השפעה על רמת הסוכר בדם.


נשמע טוב מכדי להיות אמיתי? זה לא!

פרי זה שימש כממתיק במשך מאות שנים, ולאחר שנים רבות שבהן היה זמין רק מעבר לים, לאחרונה הפך קל יותר למצוא אותו בחנויות מכולת בארה"ב ובמקומות אחרים.

מהו פרי נזיר?

פרי נזיר (שם המין Momordica grosvenori) נקרא גם לואו האן גואו. פרי קטן וירוק זה הוא בן למשפחת הצמחים Cucurbitaceae (דלעת).

הוא נקרא על שם נזירים שקצרו את הפרי בהרים הדרומיים של סין כבר במאה ה-13.

לעתים נדירות שנמצאו בטבע, פירות נזירים גודלו במקור באזורים כולל הרי גואנגשי וגואנגדונג בסין. לממשלה הסינית יש למעשה איסור על פירות הנזירים והחומר הגנטי שלו, מה שעוצר אותו מלעזוב את המדינה.

לכן יש לגדל ולייצר את הפרי בסין. זה, בשילוב עם תהליך מיצוי מסובך, מייקר את מוצרי פירות הנזיר ביצירה.

האם פרי נזיר טוב לך? זה נחשב זה מכבר כ"פרי אורך החיים" הודות לרמות נוגדי החמצון הגבוהות שלו והשפעותיו האנטי דלקתיות.

לאורך ההיסטוריה, הוא שימש רפואי כמכייח, תרופה לשיעול, טיפול בעצירות וכתרופה לניקוי חום/חום מהגוף.

כיום, מומחים רואים בתמציות מתוקות של צמחים טבעיים, כמו סטיביה ופירות נזיר, חלופות אטרקטיביות לסוכר.

דו"ח משנת 2019 שפורסם בכתב העת הבינלאומי לצריכת מחקר ויטמינים ומינרלים מסביר:

למרבה הצער, החלפת סוכר בממתיקים המלאכותיים הזמינים כיום אינה בעלת השפעות קליניות חיוביות. לאור החששות הקשורים לבריאות עם הממתיקים הזמינים כיום, כגון סיכון מוגבר להשמנה וסוכרת מסוג 2, יש עניין מחודש בזיהוי ממתיק בטוח וטעים.

עובדות תזונה


ממתיקים של פירות נזירים מגיעים בכמה צורות: תמצית נוזלית, אבקה וגרגירים (כמו סוכר קנים).

פרי נזיר, מבחינה טכנית, מכיל כמות קטנה מאוד של קלוריות ופחמימות, בדיוק כמו פירות וירקות אחרים. עם זאת, לא נהוג לצרוך אותו טרי (מכיוון שהפרי מתחיל לטעום רקוב במהירות לאחר הקטיף), וכאשר הוא מיובש הסוכרים שלו מתפרקים.

כשאוכלים אותם טריים, בפרי הנזיר יש כ-25% עד 38% פחמימות, כמו גם מעט ויטמין C.

בגלל חיי המדף הקצרים שלו לאחר הקטיף, הדרך היחידה ליהנות מפירות נזיר טריים היא לבקר באזורי אסיה. זו הסיבה שהוא מיובש ומעובד לעתים קרובות.

לאחר הייבוש, הכמויות הקבועות של פרוקטוז, גלוקוז ורכיבים אחרים נחשבות לא משמעותיות, ולכן זה נחשב בדרך כלל כמזון אפס קלוריות.

מה הטעם של פרי הנזיר, ולמה הוא כל כך מתוק?

משתמשים רבים בממתיקי פירות נזירים אומרים שהטעם נעים ושאין טעם לוואי מריר, בניגוד לכמה תחליפי סוכר אחרים.

זה לא מתוק בגלל סוכרים טבעיים כמו רוב הפירות. הוא מכיל נוגדי חמצון רבי עוצמה הנקראים mogrosides, אשר עוברים חילוף חומרים שונה על ידי הגוף מאשר סוכרים טבעיים.

זו הסיבה שלמרות טעמם המתוק מאוד, הפירות הללו כמעט אינם מכילים קלוריות ואין להם השפעה על רמת הסוכר בדם.

Mogrosides מספקים רמות משתנות של מתיקות - הסוג המכונה mogrosides-V הוא הגבוה ביותר וגם זה הקשור ליתרונות הבריאותיים הרבים ביותר. חלק מהמוצרים המיוצרים עם פרי נזיר עשויים להיות מתוקים מאוד אך ניתן לקצץ ולהשתמש בהם במידה.

הטבות

1. מכיל נוגדי חמצון הנלחמים ברדיקלים חופשיים

המוגרוזידים של פרי הנזיר, התרכובות המעניקות לו את המתיקות האינטנסיבית שלו, הם גם נוגדי חמצון רבי עוצמה. מתח חמצוני משחק חלק במחלות והפרעות רבות, ובחירה במזונות עתירי נוגדי חמצון היא המפתח להפחתת נזקי הרדיקלים החופשיים בגוף.

מחקרים הראו כי מוגרוסידים "מעכבו באופן משמעותי מיני חמצן תגובתיים ונזקים חמצוניים ל-DNA". העובדה שאותם מרכיבי פרי הנזיר המספקים נוגדי חמצון מספקים גם ממתיק ללא קלוריות הופכת אותו ללא פחות ממזון-על.

2. עשוי לסייע בהורדת הסיכון להשמנה וסוכרת

ההערכה היא שאמריקאים צורכים 130 פאונד סוכר בשנה, בניגוד לאבותינו בתחילת המאה ה-1800, שממוצע של כ-10 פאונד. עלייה זו בצריכת סוכר העלתה את שיעורי ההשמנה, כמו גם מקרים של סוכרת.

מחקר משנת 2017 שפורסם ב-International Journal of Obesity קובע, "החלפת ממתיקים בממתיקים שאינם מזינים (NNS) עשויה לסייע בבקרה גליקמית ובניהול משקל הגוף". במחקר זה, ממתיקים שאינם מזינים כללו אספרטיים, פרי נזיר וסטיביה, אשר נמצאו כתורמים פחות משמעותית לצריכת האנרגיה היומית הכוללת, שחרור גלוקוז לאחר הארוחה ואינסולין בהשוואה למשקאות ממותקים בסוכרוז.

פרי נזיר עשוי לשפר את תגובת האינסולין ואינו משפיע על רמות הסוכר בדם כפי שסוכרים טבעיים עושים, על פי מחקרים. זה אומר שהוא יכול לספק את הטעם המתוק שאנחנו מאוד משתוקקים אליו ללא תופעות הלוואי המזיקות.

מחקרים מצביעים על כך ששימוש בממתיק פירות נזיר עשוי לסייע לאלו שכבר סובלים מהשמנת יתר וסוכרת לקדם את מצבם. יתרון נוסף בהשוואה לממתיקים אחרים הוא שהממתיק מופק מפירות שאינם GMO, בניגוד לסוכר שולחן וסירופ תירס עתיר פרוקטוז.

3. בעל השפעות אנטי דלקתיות

השימוש הסיני העתיק בפרי זה כלל שתיית תה עשוי מהפרי המבושל כדי לקרר את הגוף ממחלות, כולל חום ומכת חום. זה שימש גם כדי להרגיע כאב גרון.

שיטה זו פועלת בגלל המוגרוזידים של פרי הנזיר, שיש להם השפעות אנטי דלקתיות טבעיות.

4. עשוי לעזור להילחם בהתפתחות סרטן

יש עדויות המצביעות על כך שלזרעים והתמצית שנלקחו מהפרי הזה יש השפעות אנטי-סרטניות. תמצית פרי נזיר הראתה יכולת לעכב את צמיחת גידולי העור והשד ולספק חלבונים בעלי יכולות אנטי סרטניות.

יש אירוניה בעובדה שממתיקים אחרים הוכחו כמגבירים את הסיכון לסרטן, בעוד שלממתיק פירות הנזיר נראה שיש את הכוח להפחית אותו.

5. עשוי לעזור להילחם בזיהומים

כאשר מטפלים בזיהומים חיידקיים, נעשה שימוש יתר באנטיביוטיקה. תרופות אנטי-מיקרוביאליות טבעיות הן אפשרויות טובות בהרבה להדוף זיהומים כדי להאט את הגל המתמשך של עמידות לאנטיביוטיקה.

פרי נזיר הראה את היכולת לעכב את הצמיחה של חיידקים מסוימים, במיוחד חיידקי הפה הגורמים לעששת ולמחלות חניכיים.

מחקרים אלה מראים גם את יכולתו של הפרי להילחם בצורות מסוימות של תסמיני קנדידה וצמיחת יתר, כמו קיכלי פה, אשר כאשר אינו מטופל יכול להשפיע על מערכות גוף רבות אחרות.

6. נלחם בעייפות

במחקר על עכברים, תמציות פרי נזיר הצליחו להפחית עייפות בעכברים מתעמלים. המחקר הצליח לשחזר את התוצאות ולהוכיח שלעכברים שקיבלו את התמצית זמני פעילות גופנית ארוכים.

מחקר זה מספק ראיות מדוע פרי נזיר מכונה זה מכבר "פרי אריכות ימים".

7. מתאים לדיאטות סוכרתיות ודלות גליקמיות

פרי זה שימש כנוגד סוכרת על ידי הסינים במשך מאות שנים. מלבד היותו אנטי-היפרגליקמיה מוכחת (שעוזרת להוריד את רמות הגלוקוז בדם בגוף), מחקרים בבעלי חיים הראו גם יכולות נוגדות חמצון ממוקדות כלפי תאי הלבלב, המאפשרות הפרשת אינסולין טובה יותר בגוף.

היכולות האנטי-סוכרתיות של פרי הנזיר קשורות לרמות הגבוהות של מוגרוזידים. הפרשת אינסולין טובה יותר היא חלק מרכזי בשיפור בריאותם של חולי סוכרת, ופירות נזירים אף הראו במחקרים בבעלי חיים שהם עשויים להפחית נזקים לכליות ובעיות אחרות הקשורות לסוכרת.

כממתיק בעל אינדקס גליקמי נמוך, זוהי גם דרך עבור אלו הנאבקים בסוכרת כדי ליהנות מטעם מתוק מבלי לדאוג להשפיע או להחמיר את מצבם הסוכרתי. מאותה סיבה, פרי נזיר הוא בחירה טובה עבור אנשים העוקבים אחר דיאטת קטו או דיאטות דלות פחמימות אחרות.

8. פועל כאנטיהיסטמין טבעי

תמצית פרי נזיר, כאשר משתמשים בה שוב ושוב, הראתה יכולת להילחם גם בתגובות אלרגיות.

במחקר עם עכברים, פירות נזירים ניתנו שוב ושוב לעכברים שהפגינו שפשוף וגירוד באף עקב היסטמינים. המחקר הראה כי "הן תמצית [lo han kuo] והן הגליקוזיד עיכבו את שחרור ההיסטמין" אצל הנבדקים.

חסרונות, סיכונים ותופעות לוואי

מהן תופעות הלוואי של פרי נזיר? זה נחשב בדרך כלל בטוח מאוד, מכיוון שדווחו מעט מאוד תופעות לוואי או תגובות שליליות.

נראה שהוא בטוח לצריכה של מבוגרים, ילדים ונשים בהריון/מניקות, בהתבסס על מחקר זמין והעובדה שהוא נצרך במשך מאות שנים באסיה.

בניגוד לכמה ממתיקים אחרים, לא סביר שזה יגרום לשלשולים או נפיחות כאשר הם צורכים בכמויות מתונות.

כתחליף סוכר הוא אושר לשימוש על ידי ה-FDA בשנת 2010 ונחשב "בטוח בדרך כלל לצריכה". עם זאת, אישורו היה די לאחרונה, כך שאין מחקרים ארוכי טווח זמינים לבדיקת תופעות לוואי של פירות נזירים לאורך זמן, כלומר עדיף לנקוט משנה זהירות כאשר צורכים אותו בכמויות גדולות.

פרי נזיר נגד סטיביה

בארצות הברית, ה-FDA מאפשר לכל מזון/משקה שיש בו פחות מ-5 קלוריות למנה להיות מסומן כ"ללא קלוריות" או "אפס קלוריות". גם ממתיקים של פירות נזיר וגם ממתיקים לסטיביה נכנסים לקטגוריה זו.

זה הופך את שני המוצרים לאפשרויות טובות אם אתה צופה במשקל או ברמות הסוכר בדם.

סטיביה רבודיאנה (ברטוני), צמח שמקורו בדרום אמריקה, גדל כדי לייצר תמצית סטיביה, עוד ממתיק פופולרי ותת סוכר.

הסטיביה נחשבת ל"ממתיק בעוצמה גבוהה", שכן גליקוזידים של סטיביול המופקים מצמח הסטיביה מתוקים בערך פי 200-400 מסוכר קנה. גליקוזיד ספציפי שנמצא בצמחי סטיביה הנקרא rebaudioside A (Reb A) משמש ברוב המוצרים הזמינים למסחר.

בצורת תמצית/אבקה, הסטיביה אינה משפיעה על רמות הסוכר בדם והיא "מוכרת באופן כללי כבטוחה" (GRAS) על ידי ה-FDA. עם זאת, בשלב זה ה-FDA עדיין לא העניק לסטיביה שלמים עלים שלמים תווית GRAS רשמית מכיוון שנדרש מחקר נוסף.

גם פירות הנזיר וגם הסטיביה יציבים בחום, כלומר אתה מבשל ואופה איתם עד כ-400 מעלות פרנהייט מבלי לשנות את טעמם. יש אנשים שמוצאים שלסטביה יש מעט טעם לוואי ואינה מחקה את הטעם של סוכר קנה בדיוק כמו פירות הנזיר.

כיצד לבחור את הממתיק המתאים (בתוספת מתכונים)

מהו ממתיק פירות הנזיר הטוב ביותר לרכוש? בגלל חיי המדף הקצרים שלו, הדרך היחידה לנסות פרי נזיר טרי תהיה לנסוע לדרום מזרח אסיה ולקנות אחד טרי מהגפן, מה שכמובן אינו מציאותי עבור אנשים רבים.

הדרך הטובה הבאה לנסות תמצית פרי נזיר או אבקת פרי נזיר היא לרכוש אותה בצורה מיובשת.

מתלבטים איפה אפשר לקנות פירות נזירים? ניתן למצוא פירות מיובשים של נזיר באינטרנט (כמו באמזון) ובשווקים סיניים רבים.

אפשר להשתמש בפירות היבשים במרקים ובתה.

אתה יכול גם להכין תחליף סוכר פרי נזיר משלך על ידי יצירת תמצית (נסה לעקוב אחר אחד ממתכוני תמצית סטיביה נוזלית כאן).

אתה יכול לבחור להכין אותו באמצעות אלכוהול, מים טהורים או גליצרין, או שילוב של השלושה. הכנת פתרון משלך בבית מבטיחה שתדע באילו מרכיבים משתמשים ובאיכות המרכיבים.

תמצית פרי נזיר מיוצרת במספר דרכים שונות. לרוב, קוטפים את הפירות הטריים ומשלבים את המיץ בחליטת מים חמים, מסננים ולאחר מכן מייבשים ליצירת תמצית אבקת.

סוגים מסוימים עשויים להיות מסומנים כ"פרי נזיר גולמי" אם הם אינם מכילים מרכיבים אחרים.

המתיקות מצויה במוגרוזידים, ובהתאם ליצרן, אחוז התרכובת משתנה, מה שאומר שלמוצרים שונים יהיו רמות מתיקות שונות.

היזהרו מסוגים הכוללים מרכיבים נוספים כמו מולסה ואלכוהול סוכר בשם אריתריטול, שעלול לגרום לבעיות עיכול בקרב אנשים מסוימים.

מתכוני פירות נזיר:

ממתיקים אלטרנטיביים בריאים אחרים:

לא חובבי טעם של פרי נזיר? אולי כדאי לנסות להשתמש בממתיקים אחרים, כמו סטיביה או קסיליטול במקום. אם לא אכפת לך לצרוך סוכר וקלוריות אמיתיות, אפשרויות אחרות כוללות דבש גולמי, מולסה וסירופ מייפל אמיתי.

השתמש באלה במזונות כגון שיבולת שועל, מוצרי מאפה, קפה ותה כדי לעזור לצמצם את צריכת הסוכר המעובד שלך.

מחשבות סופיות


קודם: 5 סוגי ממתיקים לסוכר והשימוש בהם

הבא: האם ניתן לרפא סוכרת לחלוטין?